ABD Başkanı Donald Trump'ı Hackerlar Tehdit Etti ve Trump'a Ait Bazı Gizli Belgeleri Yayımladılar

REvil adlı fidye yazılım grubu, birçok ünlü ismim çalıştığı bir hukuk firmasının veri tabınına sızarak 21 milyon dolar para istediler. Hukuk firması bu talebi reddetti. Reddetmesi'nden sonra REvil fidye yazılım grubunun hedefi ABD Başkanı Donald Trump oldu ve iddialarının blöf olmadığını gönderdikleri e-posta ile kanıtladılar.

ABD Başkanı Donald Trump'ı Hackerlar Tehdit Etti ve Trump'a Ait Bazı Gizli Belgeleri Yayımladılar

REvil adlı yazılım hackerları Robert DeNiro, Lady Gaga, Madonna ve birçok ünlü ismin çalıştığı hukuk firmasının veri tabanına girerek 21 milyon dolar para istediler. Hukuk firmasının bu para talebini reddetmesi üzerine, REvil yazılım hacker grubu'nun yeni hedefi ABD Başkanı Donald Trump oldu.

Bu tür hackerların para talebinde bulunması alışık bir durum fakat kurbanlar, para vermeyi reddedince işler biraz çığırından çıkıyor.

ABD Başkanı Donald Trump'a ait veriler sızdırıldı

Revil yazılım hacker grubu, hukuk firmasına ait ellerinde 756 GB arşivleri bulunduğunu belirttiler ve 21 milyon dolar para talep etmişlerdi. Hukuk firması, yazılım hackerların parayı aldıktan sonra verileri sızdırıp sızdırmayacağı'nın garantisi yok diyerek istedikleri para talebini reddetmişlerdi. Yazılım hackerlar bu sefer hedefe Donald Trump'ı koydular ve Donald Trump'a ait verilerinde olduğunu söylerek istedikleri paranın iki katını istediler. 

Hackerlar elindeki belgeri kanıtlamak için bir e-posta yayımladılar. Hackerlara göre bu belgeler, ABD'de olacak seçimde Trump'ın kampanyasını olumsuz olarak etkileyebilir.

Hackerlar e-postanın yanında birde hukuk firmasına direkt olarak gönderdikleri mektup vardı. Mektupta ise blöf yapmadıklarını tekrar vurguladılar.

Kaynak: https://www.thedailybeast.com/billionaire-maga-fan-peter-thiel-has-had-it-with-trumps-covid-19-response?ref=scroll