Apple Sistemini Hackleyecek Kişiye 1 Milyon Dolar Veriyor

ABD’li teknoloji devi Apple telefonlarına yeni gelecek iOS 13 güncellemesiyle telefonlarında sistemin açığını bulan veya sistemi hackleyebilen kişilere 1 milyon dolar ödül verecek.

2016 yılında şirket yazılımlarında bulunan hataları ödüllendirmek için bir program başlatan Apple, iOS çekirdeğindeki her bir güvenlik açığı için 200 bin ABD Doları ödeyeceğini duyurmuştu. Bu rakam şimdiye kadar bir teknoloji şirketinin taahhüt ettiği en yüksel ödül olarak kayıtlara geçti.

Apple daha önce şirket yazılımlarındaki hataları bulan kişilere verilen para ödülünü, özel programlara davet ettiği hacker ya da mühendislerle sınırlamıştı. Şirketin açıkladığı son ödül teklifininse herkese açık olduğu kaydedildi.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Japonya 2020 Yılında Uçan Araba Üretecek

Çar Ağu 14 , 2019
Japonya, 2020 yılında üretmeyi planladığı uçan araba projesinin çalışmalarına başladı. Ülke basınındaki haberlere göre, Japonya’nın uçan araba projesi için Uber, Japonya Hava Yolları, Airbus, Boeing, NEC, Toyota, ANA ve Yamato firmalarının da aralarında olduğu 20 şirket, yol haritası hazırlayacak. 2020 PİYASAYA SÜRÜLECEK Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığının, uçan araba […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: