Apple TV+’nin Yayın Tarihi ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Bloomberg’in haberine göre Apple TV Plus, dizi ve film platformu Kasım ayında kullanıcılarla buluşacak. Kesin değil ama ücretin aylık 10 dolar olacağı söyleniyor.

Apple TV+’nin Yayın Tarihi ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Çevrimiçi dizi ve film platformları son dönemlerde internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi görüyor. Öyle ki Netflix’in abone sayısı 150 milyonu geçmiş durumda.

Durum böyle olunca ister istemez bazı büyük şirketler bu platforma hemen başlamak istiyorlar. Bu büyük şirketlerden bir tanesi de The Walt Disney Company şirketin 12 Kasımda kullanıcılara sunacağı yayın servisi ise Disney Plus.

Apple kullanıma sunacağı çevrimiçi dizi ve platform hizmeti için keseyi açtı 6 milyar dolar ayırdığı biliniyor. 2020 yılına kadar şirketin 50 Milyar dolarlık kazanç hedefine ulaşmak istediği söyleniyor. Bu hedefe ulaşmak için para harcamasından kısmayan Apple, daha fazla gelir kapısı elde etmek istiyor. Akıllı telefon satışlarında durumların pek iyi gitmediğini söyleyebiliriz.

Apple TV Plus rakiplerinden biraz daha pahalı olabilir. Bilinenlere göre Disney Plus 7 dolarlık fiyata sahip. Netflix ise ayda 9 dolara kullanıcılara sunuluyor. Ülkemizdeki ücreti ise daha bilinmiyor.