Apple'ın bu sene akıllı gözlüğü Apple Glass'ı tanıtacağı sızdırıldı

Apple'dan oldukça ilginç bir ürün. Böyle bir gözlüğün piyasaya çıkacağından 1 sene öncesinde bahsedilmişti. Apple'ın artırılmış gerçeklik ürünlerinden birisi olacak. Apple Glass sayesinde gözünün hemen önünde ekranlar belirlenecek. Apple Glass haliyle fiyatı da biraz tuzlu olacak.

Apple'ın bu sene akıllı gözlüğü Apple Glass'ı tanıtacağı sızdırıldı

Apple'ın böyle bir gözlük çıkaracağı 1 yıl öncesinde konuşulmaya başlanmıştı. Apple Glass'da dikkat çekici özelliklerden birisi LİDAR teknolojisi kullanılıyor.

Apple Glass özellikleri

Teknoloji günden güne ilerliyor ve yeni yeni ürünlerle karşı karşıya kalıyoruz. Gündelik hayatta da artık teknolojiyi çok sık kullanmaya başlıyoruz. ABD merkezli teknoloji devi Apple, artırılmış gerçekliği hedefe alarak yeni ürünü olan Apple Glass için çalışmalara devam ediyor. Gözlüğün özelliklerinden bir tanesi diğer cihazlarla uyum sağlayabiliyor. 

Apple Glass'ın özelliklerine baktığımızda karşımıza ilk olarak, iki gözün önünde lensler yer alacak yani iki gözümüzle de gözlüğü kullanabileceğimiz anlamına geliyor. İki lenste'de farklı bilgiler yer alacak.

Gözlük iPhone ve Apple Watch ile entegre çalışacak. Bir diğer özelliğimiz ise LİDAR teknolojisi ve kablosuz sarj olacak. LİDAR teknolojisi sayesinden etraftaki nesneleri tarayarak gözlüğe anlık bilgi verebilecek. Kablosuz sarj olması da güzel, kablo ile uğraştırmayacak bizi.

Apple Glass fiyatı

Apple Glass'ın fiyatı 499 dolar olarak belirlendi. Bu yıl tanıtılması bekleniyor.