Apple'ın Yeni Kablosuz Kulaklığı AirPods Studio

Teknoloji devi Apple'ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods Studio ile ilgili yeni bilgiler geldi. İşte haberin detayları.

Apple'ın Yeni Kablosuz Kulaklığı AirPods Studio

Apple'ın uzun zamandır gündemde yer aldığı kablosuz kafa üstü kulaklığı AirPods Studio, yapılan büyük sızıntı ile 349 dolar seviyesinde çıkmaya hazırlanıyor. Çok güçlü bir aktif gürültü engellemeye sahip olacağı söylenen ve Corona'dan dolayı 22 Haziran'da internet üzerinden düzenlenecek WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak model, yeni bilgilere göre Çin'de değil Vietnam merkezli olarak üretilecek. Kaynaklar üretimin Haziran ayında yani WWDC 2020'den hemen sonra başlayacağını aktarıyor. Daha önce yapılan sızıntılara göre, kulaktan çıkarılıp boyna indirilidiği zaman müziği otomatik durdurabilecek model, aynı zamanda yeni sensörleriyle sağ/sol ayrımını da ortadan kaldırıyor deniyor.

AirPods Studio büyük ses getirecek gibi duruyor

Transparency Mode ile istenirse kesebildiği dış gürültüyü içeri verebilecek olan AirPods Studio, üst düzey malzemelerden üretilecek, çok yüksek ses kalitesi sunacak ve özelleştirme özelliklerine sahip olacak. Direkt olarak profesyonel kullanıcılara odaklandığı aktarılan model, IOS ve Mac tarafından çalışıyor ve özel ekolayzır ayarlarını da taşıyor. Farklı kullanım ihtiyaçları doğrultusunda iki farklı versiyonun daha olabileceği söylenen Studio, manyetik olarak çıkarılıp değiştirilebilecek kulak padleriyle yolda bulunuyor.

Peki AirPods Studio almaya değer mi ?

Eğer müzik ile profesyonel olarak uğraşıyorsanız bu kulaklık vereceğiniz paraya değer fakat sadece müzik dinlemek, film-dizi izlemek vb. ihtiyaçlarınız için alacaksanız daha uygun fiyata alternatiflerini bulabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir ?

Herkesin bildiği üzere Beats markası Apple'a ait. Peki Beats'in kafa üstü kulaklığı varken neden Apple yeni bir kafa üstü kulaklık çıkarma ihtiyacı duydu ? Cevaplarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmına bekliyorum. 

Not: Görüntüler temsilidir.