Dünyanın En Hızlı Otomobili Bugatti Chiron Oldu

Daha çok hızı ve fiyatıyla öne çıkan Bugatti Chiron dudak uçuklatacak gösteri yaptı. Saatte 490 kilometreye çıkan otomobil, Almanya’da piste çıktı.

Bugatti’nin hız severlere özel otomobil üretti. Her ne kadar Bugatti ‘bizim amacımız hız değil’ desede yüksek hızlara ulaşması için özel olarak Chiron Sport üretildi. Almanya’da, Ehra-Lessien pistine çıkan otomobil, hız kurallarını yeniden yazdı. Andy Wallace tarafından ulaşılan 490,48 km/saatlik hız, Alman denetim derneği tarafından ve TÜV tarafından onaylandı.

Bugatti Chiron ile ilgili görsel sonucu
Bugatti Chiron

Bu otomobil, standart Chiron Sport’tan çok daha farklı olarak üretildi. Şasi alanında uzman olan Dallara ile işbirliği yapan Bugatti, lastikler için de Michel ile ortak çalıştılar. Son altı aydır otomobilin W16 motoru üzerinde çalışılıyor. Standart Chiron Sport’tan 10 santimetre daha geniş ve uzun bir kuyruğa sahip.

Bugatti Chiron ile ilgili görsel sonucu
Bugatti Chiron

Aracın içinde tek bir koltuk var ve yolcu koltuğunun yerini bir takım bilgisayarlar alıyor. Aracın satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor fakat parası olan bir çok kişinin bu otomobilden bir tane alacağına hiç şüphe yok.

Otomobil şu anda “neredeyse üretim aşamasındaki prototip” olarak adlandırılıyor. Otomobil, Agera RS’in 446 kilometrelik rekorunu geçti. Acaba ilk 500 kilometre hıza hangi otomobil çıkacak merak ediyoruz.

Bugatti Chiron

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Rusya'ya Bağlı Sibirya'da Yapılan Arkeolojik Kazıda Telefon Benzeri Bir Cisim Bulundu

Pts Eyl 9 , 2019
Rusya Federasyonu’na bağlı Sibirya’nın güney bölgesindeki Tuva Cumhuriyeti’nde arkeolojik kazı yapan arkeologlar, 2 bin 137 yaşında olduğu tespit edilen akıllı telefona benzeyen ilginç bir cisim buldular. Geçtiğimiz yıl yine Tuva Cumhuriyeti’nde Denisova ve Neandarthal‘ın çocukları olduğu belirlenen kalıntılarına rastlanmıştı. Bu kalıntılar ile modern insan türü Homo Sapiens dışında nesli tükenmiş […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: