Elon Musk izin almadan araç üretimine başlıyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su olan Elon Musk, son zamanlarda koronavirüs tedbirleri nedeniyle Tesla'nın üretimine ara vermişti. Resmi hesabından attığı bir tweet ile tekrar üretime başlayacağını ve "birisi tutuklanacaksa sadece beni tutuklayın" sözlerini söyledi.

Elon Musk izin almadan araç üretimine başlıyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, son zamanlarda koronavirüs tedbirlerine karşı yaptığı çıkışlarla Twitter'da gündem olmuştu. Bugün kuralları hiçe sayarak Tesla fabrikasının kapılarını açıyor.

Dünyanın sayılı zenginlerinden olan Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekildeydi:

"Alamede İlçesi'nin kurallarına rağmen Tesla yarın (bugün) üretime başlayacak. Ben de herkesle beraber bantta olacağım. Birisi tutuklanacaksa sadece beni tutuklayın." ifadelerini kullandı.

Elon Musk'ın resmi Twitter hesabından attığı tweet

 

Musk daha sonra yaptığı açıklamalarında Kaliforniya eyaletinden izin aldığını fakat ilçe yönetiminin bu izini iptal ettiklerini bilgisini verdi ve sonra tekrar açıklama yaparak "ABD'deki diğer tüm otomotiv firmaları üretim izni aldı. Sadece Tesla dışarıda bırakıldı. Bu çok saçma." ifadelerini kullandı.

Unutmadan söyleyelim ABD Başkanı Donald Trump Elon Musk'a desteklerini esirgemedi. Trump sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Kaliforniya Tesla ve Elon Musk'ın fabrikasını açmasına şimdi izin vermeli" dedi.