Elon Musk, ‘Mars’a Nükleer Bomba Atma’ Fikrinden Döndü

Kısa bir süre önce Mars’a nükleer bomba atma isteğini herkesle paylaşan SpaceX CEO’su Elon Musk, bu teklifine bir alternatif sundu.

Mars’ı ısıtmak için gezegene nükleer bomba atma önerisinde bulunan Musk, görünüşe göre bu fikirden vazgeçti. 

Elon Musk, ‘Mars’a nükleer bomba atma’ fikrinden döndü

Webtekno’nun aktardığına göre Musk’ın bunun yerine sunduğu alternatif, güneş reflektörleri yardımıyla güneş ışınlarını gezegen üzerinde tek bir noktaya toplamak. Böylece toprakta bağlı halde bulunan karbondioksit gazı çözülebileceği ve daha güçlü bir atmosfer yapısı oluşturulabileceği düşünülüyor.

Bilim insanları, gezegenin buzla kaplı bölgelerinin altında bol miktarda karbondioksit rezervi bulunduğuna inanıyor ancak atmosfer oluşturmaya yetecek kadar gaz olup olmadığı bir tartışma konusu.

Musk, yeterince rezerv olduğuna inanan tarafta yer alıyor. Musk şimdi nükleer patlamalar ile küçük yapay güneşler yaratmak yerine gerçeğinin enerjisini yansıtıcı panellere sahip uydularla kullanmayı teklif ediyor.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Breaking Bad Netflix Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Paz Ağu 25 , 2019
Breaking Bad dizisini hemen hemen hepimiz tanırız. 2013 yılında 5. sezonu ile final yapan Breaking Bad, bu sefer Filmi ile geri dönüyor. Jesse Pinkman’ın hayatını ele alacak film Vince Gilligan tarafından yazıldı. 20 Ocak 2008’de Breaking Bad dizisi, başlamıştı 29 Eylül 2013’de dizi bitmişti. Yeni filmin adı El Camino olacağı […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: