Elon Musk'ın tweet atması Teslanın değerini 14 Milyar dolar düşürdü!

Dünyanın sayılı zenginlerinden birisi olan aynı zamanda Tesla ve SpaceX CEO'su olan Elon Musk, attığı bir tweet yüzünden 14 Milyar dolar değer kaybetti.

Elon Musk'ın tweet atması Teslanın değerini 14 Milyar dolar düşürdü!

Son günlerde karantina uygulaması nedeniyle attığı tweetlerle dikkat çeken Elon Musk, dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alıyor. Öyle ki Forbes’un gerçek zamanlı milyarderler listesine göre Elon Musk'ın Tesla ve SpaceX'in toplamda 36.6 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Bu servet, Musk'ı dünyanın en zengin 23. kişisi yapıyor.

Twitterda'da 33,8 milyon takipçisi bulunan Musk, attığı her tweet ile dikkatleri üzerine çekiyor ve attığı bir tweet yüzünden kurucusu olduğu Tesla'nın 14 milyar dolar kaybetmesine neden oldu.

Elon Musk, twitter hesabından attığı tweette “Bence Tesla hisseleri çok pahalı” diye tweet attı. Attığı tweet yüzünden Tesla şirketi'nin 14 milyar dolar kaybetmesine neden oldu. Elon Musk daha sonra attığı bir tweette "Kız arkadaşım bana çok kızgın" dedi.

 

Forbes'a göre milyarder listesinden Elon Musk'ın net serveti 2.8 milyar dolar azaldı. Musk'ın yaptığı paylaşım ilgili yaşanan düşüş sonrası ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir yaptırım yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. Elon Musk, 2018 yılında yine Tesla ile ilgili attığı bir tweet yüzünden 20 milyar dolar para cezası yemişti.