Huawei’nin İşletim Sistemi Harmony’nin İlk Hangi Cihazda Olacağı Belli Oldu

Teknoloji devi Huawei, ABD’nin kara listesine girdikten sonra kendi işletim sistemini geliştirdiğini açıklamıştı. Çok uzun bir süredir geliştirme sürecinde olduğu söylenen işletim sisteminin hangi cihazla çıkış yapacağı merak edilirken Harmony işletim sistemini kullanacak ilk cihaz belli oldu.

Huawei, kendi işletim sistemini geliştirdiğinden bahsetmiş ve cihazlarında kendi işletim sistemini kullanacağını söylemişti. ABD’nin Huawei’yi kara listeye alması ve Google’ın Huawei’ye olan desteğine son vermesini kapsayan süreç içerisinde birçok kişi, Huawei’nin geleceği hakkında endişeye kapılmıştı.

Bu süreçte, ilk başta HongMeng OS olarak bilinen ancak sonrasında İngilizce konuşulan piyasalarda Harmony OS olarak tanınan işletim sistemi, Huawei tarafından duyuruldu. İşletim sisteminin duyurulmasının ardından hangi cihazların bu işletim sistemini kullanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyordu.

harmony.jpeg

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda kullanılacağı belirlendi. Huawei firmasının içerisinde bulunan bir kişi, Harmony OS işletim sistemini kullanan Honor marka bir akıllı televizyonun yakın zamanda duyurulacağını belirtti.

h2.jpeg

Akıllı telefonların artışa geçmesiyle birlikte tüm dünyadaki televizyon kullanımı oranları da düşmeye başladı. Çin’de de durum farklı olmadı. Televizyon kullanımı son üç yılda %70’ten %30’a düşen Çin, televizyon üreticilerinin kârını da düşürmüş oldu.

huawe.jpeg

Yeni akıllı televizyonuyla birlikte insanları televizyon izlemeye teşvik etmeyi amaçlayan Huawei, telefon ve televizyonun entegre şekilde çalışabileceği bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Honor başkanı Zhao Ming, akıllı televizyonun ağustos ayının erken zamanlarında kullanıcıyla buluşacağını belirtti.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Huawei FreeBuds Lite, Türkiye'de Satışa Çıktı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Per Tem 18 , 2019
Huawei, yeni kablosuz kulaklık modeli FreeBuds Lite’ı Türkiye’de satışa sundu. 1 saatte şarj olabilen kablosuz kulaklık, 12 saat boyunca kullanım imkanı sunuyor. Kablosuz kulaklıkların popülaritesi iyiden iyiye artıyor. Samsung’un Galaxy Buds ve Apple’ın AirPods’larına yeni bir rakip, Çinli teknoloji üreticisi Huawei’den geldi. Huawei, FreeBuds Lite kablosuz kulaklıklarını Türkiye’de satışa sundu. […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: