Instagram, Beğeni Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başladı: İşte Kullanan İlk Ülkeler

Instagram’ın test etmeye başladığı yeni özelliği tartışmalara neden oluyor. Gönderilerdeki beğeni sayısını gizlemeyi planlayan Instagram, bu özelliği 7 ülkede test etmeye başladı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, çok tartışılacak olan bir özelliği test etmeye başladı. İlk olarak Kanada’da test edilen bu özelliğin kapsamını genişleten Instagram, paylaşılan gönderilerdeki beğeni sayısını gizlemeyi düşünüyor.

Şirket, bu tartışmalı özelliği şimdilik Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Brezilya, Japonya ve İtalya’da test etmeye başladı. İlerleyen dönemlerde bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bu özellikle birlikte kullanıcılar, gönderilerindeki beğeni sayılarını sadece kendileri görebilecekler. Kullanıcılar, kendi beğeni sayılarından başka kimsenin beğeni sayısını göremeyecekler. 

Bu özelliğin Twitter üzerinden duyurulmasıyla birlikte pekçok kullanıcı Instagram’a tepki göstermeye başladı. Dün gece itibarıyla ülkemizde de ses getiren bu özellik, Twitter’da gündem konusu oldu. Kimi kullanıcılar, “#instagramDELETE” hashtag’ini kullanarak attıkları tweetlerde, Instagram’ı eleştirirken kimi kullanıcılar ise bu durumu ti’ye alarak, bu özelliğin en çok “Stalker”ları etkileyeceğini düşünüyorlar. 

Twitter’dan kullanıcıların yorumlarına ihtiyaç duyduğunu açıklayan Instagram, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlere göre bu özelliğin geleceğine karar verecek gibi görünüyor. Özelliğin test sürecinin ne kadar süreceği, uygulamaya dahil edilip edilmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Türkiye'ye Gelen Uçakta Kapıyı Açmaya Çalışan Kadına 600 Bin TL Ceza

Per Tem 18 , 2019
22 Haziran tarihinde Türkiye’ye uçuş yapan uçağın kapısını uçuş ortasında açmaya çalışan kadının ne ceza alacağı belli oldu. Uçuşu engelleyen, havayoluna maddi zarar verebilecek ve daha da önemlisi yüzlerce kişinin hayatını tehlikeye atan bu eylemin cezası da ağır oldu. 25 yaşındaki Chloe Haines isimli kadın, 22 Haziran tarihinde Stansted Havaalanı’ndan […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: