Instagram'da nasıl hesap açılır ?

2010 yılında hayatımıza giren Instagram adlı sosyal medya ağında hesap nasıl açılır ? Cevabını adım adım yazının devamında verdik.

Instagram'da nasıl hesap açılır ?

Instagram 5 Ekim 2010 tarihinde iOS için ücretsiz bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması olarak Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu.

Instagram kuruluşundan kısa bir süre sonra büyüdü. Bu kadar çok sevilmesinin ilk nedeni, uygulama içinde bulunan 11 filtre ile çekilen fotoğrafları daha güzel hale getirmesiydi. Buna ek olarak kullanıcılar Instagram’da paylaştıkları fotoğrafları diğer sosyal ağlarda da (Facebook,Twitter,Flickr ve Tumblr) anlık, pratik ve hızlı bir şekilde paylaşma imkanına sahipti. Tüm bunlar uygulamayı kısa sürede popüler yapmıştır. 

Peki bu sosyal medya ağında hesap açma işlemi hangi sıralar ile oluyor gelin onlara bir göz atalım;

1- Siteye giriş

Öncelikle buraya tıklayarak Instagram'ın kendi web adresine gidiyoruz.

2- Kaydolma işlemlerine başlangıç

Daha sonra aşağıda bulunan Kaydol yazısına tıklıyoruz.

3- Üyelik bilgilerin girilmesi

Sırada ise üyelik için gerekli olan bilgileri giriyoruz. Bilgiler sırasıyla;

1- Cep Telefonu veya E-posta girilmesi (örn: 0532 *** ** ** veya s*********@*******.com)

2- Adı Soyadı (örn: Teknolod Deneme)

3- Kullanıcı Adı (örn: teknoldeneme_00)

4- Şifre (örn: teknolod123)

4- Doğum tarihinin girilmesi

Çoğu ülkede Instagram hesabı sahio olunması için en az 13 yaşında olmamız gerekiyor. Bu yüzden Instagram bizden doğum tarihi istiyor ve bizde doğum tarihimizi giriyoruz. (örn: 01.01.1990)

5- Ve kayıt tamamdır

Bu işlemleri sırası ile yaptıktan sonra kayıdınız tamamlanıyor ve Instagram hesabınız açılıyor. Açıldıktan sonra bu adresten Teknolod'un Instagram hesabını takip ederek bize detek olup yeni yazılardan da haberdar olabilirsiniz.