Kamil Koç Otobüs Firması Almanya Merkezli Flixmobiliy’e Satılıyor

1926 yılından beri Türkiye’de hizmet veren köklü otobüs firması Kamil Koç Almanya merkezli Flixmobiliy’e satılıyor. Satış için Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı.

1000 araçlık filosu bulunan ve 2013 yılında sermaye şirketi Actera Group’a satılan Kamil Koç’un Flixmobiliy GMBG’ye devri için Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı. Devir işlemi için Rekabet Kurumu’na yapılan başvuru dosyasının görüntüleri paylaşıldı.

Türkiye’nin en köklü otobüs şirketlerinden olan Kamil Koç’u satın alma işlemlerini başlatan Flixmobility, 2011 yılında Almanya’da kuruldu. Yaklaşık 8 yıllık bir şirket olan Flixmobility, Avrupa ve ABD’de Flixbus ismiyle hizmet veriyor. Genellikle çift katlı otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlayan firma, uluslararası ve şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapıyor.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

WhatsApp'ın Dört Yeni Özelliği Kullanıma Sunuldu

Çar Ağu 21 , 2019
WhatsApp, aralarında parmak izi kilidide olduğu 4 yeni özelligi kullanıma sundu. Yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarına bölge bölge özellikleri sunmaya başladı. 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp sonunda beklenen güncellemeyi yayınladı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına yeni bir WhatsApp dönemi başlatacakmış gibi gözüküyor. İsterseniz şu merakla beklenen 4 yeni özelliğe […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: