KYK Yurtlarında İnternete Kota Getirildi

KYK yurtlarında kalan öğrenciler, bu zamana kadar interneti sınırsız olarak kullanıyorlardı. Fakat bu yıldan itibaren, KYK yurtlarındaki kalan öğrenciler için kişi başına 16 GB internet kotası koyuldu. Öğrenciler bu kotayı bitirdiklerinde internete erişimi kesiliyor.

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı devlet yurtlarında, öğrencilere kişi başı aylık 16 GB kotası getirildi. Son zamanlarda devlet yurtlarındaki internet erişimi sınırsızdı. Bende bir öğrenci olarak devlet yurdunun kalabalık olduğu zamanlarda internete erişim sağlayamıyorduk ve kota sınırlaması yoktu.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında KYK’da kalacak öğrenciler, ek ücret ödemeden kişi başı aylık 16 GB kotaya sahip olacaklar. Öğrenciler, bu durumu KYK Wi-Fi sitesine girince anladılar.

KYK Wi-Fi bilgilendirme ekranı şu şekilde:

Aylık 16 GB’lık kota, öğrenciler için günlük 500 MB’lik kullanım hakkı demek. YouTube’den 3-5 kısa video izleyerek ya da müzik dinleyerek kısa sürede bitecek anlamına geliyor.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Volkswagen Türkiye'ye Fabrika Açıyor

Paz Eyl 15 , 2019
Volkswagen’in uzun süredir Türkiye’ye yatırım yapması konuşuluyordu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan fabrikanın Manisa’da açılacağını söyledi. Alman otomobilleri denilince ilk akla gelenlerden birisi olan Volkswagen son dönemlerde oklarını Türkiye’ye çevirmişti. Türkiye’ye olan ilgileri de artmıştı. Bundan bir ay önce Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, herhangi bir otomobil firmasının Manisa’ya yatırım yapacağını […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: