Maskeyle koşu yapan 26 yaşındaki bir adamın akciğeri patladı

Koronavirüs nedeniyle maske ile koşu yapmaya çıkan 26 yaşındaki Çinli gencin, hava kaçağına duyarlı olması sebebiyle akciğeri patladı. Doktorlara göre, Çinli adamın akciğerlerinin patlamasının sebebi maskenin takılı olarak koşması olduğunu söyledi.

Maskeyle koşu yapan 26 yaşındaki bir adamın akciğeri patladı

Covid-19'un ilk ortaya çıktığı ve yayıldığı nokta olarak kabul edilen Wuhan'da feci bir ölüm gerçekleşti. Nypost.com'da yer alan habere göre yüzünde maske ile 3 km koşan 26 yaşındaki gencin akciğeri patladığı belirtildi.

Çin'in Wuhan bölgesinde yaşadığı bilinen ve adamın hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ameliyat sonrası 26 yaşındaki genç adamın sol akciğerinin yüzde 90 daraldığı ve kalbinin vücudunun sağ tarafına doğru hareket ettiği ortaya çıktı.

Göğüs cerrahisi uzmanı Chen Baojun, bu olayın maske takarak koşmasından kaynaklı olduğunu söyledi. Baojun, adamın vücut yapısı itibariyle halk arasında akciğer'de hava kaçağı olarak bilinen pnömotoraks’a duyarlı olduğunu belirtti. Baojun son olarak da maske takarak koşmanın akciğerlere ağır yük bindirdiğini söyledi.

Çin'de daha öncede böyle bir olay yaşanmıştı

Çin'de yaşanan bu olay ilk değil ve önlem alınmazsa son olarak da görülmüyor. Geçtiğimiz aylarda bu olayın benzeri beden eğitim dersine olan 2 öğrencinin başına gelmişti. Maske takarak spor yapan 2 öğrenci hayatını kaybetmişti.