NBA’in Efsane Yıldızı Kobe Bryant’ın Ölümü Nasıl Gerçekleşti?

Amerikan basketbol ligi NBA’in efsanevi oyuncularından birisi olan Kobe Bryant dün akşam gerçekleşen helikopter kazasında hayatını kaybetti. Henüz Kobe Bryant’ın ölümü ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak TMZ magazin sitesi kazanın yoğun sisten ve pilot hatasından meydana geldiğini belirtti.

NBA’in Efsane Yıldızı Kobe Bryant’ın Ölümü Nasıl Gerçekleşti?

Kazanın sebebi, resmi kurumlar tarafından açıklanmazken; Kobe Byrant’ın ölüm haberini duyuran TMZ magazin sitesi, kule konuşmaları ve görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkarak kazanın nedenini yoğun sis ve pilot hatasından olduğunu iddia etti.

İddiaya göre helikopter çok yoğun sis olmasına rağmen kalktı. Helikopterin kalkmasının ardından her şey çok hızlı gelişti. Yoğun sisten dolayı yönünü kaybeden helikopter 15 dakika sonra düştü.

09:30’da helikopterin pilotı, Burbank Havalimanı kontrol kulesi ile iletişime geçti. Pilot, yoğun sisten dolayı daire çizmeye başladı. Düzgün bir bakış açısı bulamayan pilot batıya yöneldi. Batıya yöneldiğinde daha yoğun bir sis ile karşılaştı. Bu seferde helikopterin yönünü güneye çevirdi. Helikopterin güney yönünü gitmesi kazanın ana sebebi sayılıyor çünkü güney tarafında bir dağ bulunuyordu.

Helikopterin dağa 298km hızla çakıldığı bildiriliyor. Helikopterin düştüğünü gören tanıklar, helikopterin hemen alev aldığını söylediler.