NBA’in Efsane Yıldızı Kobe Bryant’ın Otopsi Raporu Ortaya Çıktı

Amerikan basketbol ligi NBA'in efsanevi oyuncusu Kobe Bryant ve kızı Gianna, hatırlarsanız 26 Ocak 2020'de gerçekleşen helikopter kazasıyla hayatlarını kaybetmişlerdi. 26 Ocak'dan beri helikopter kazasıyla ile ilgili gelişmeler paylaşılmaya halen devam ediliyor.

NBA’in Efsane Yıldızı Kobe Bryant’ın Otopsi Raporu Ortaya Çıktı

Los Angeles Eyaleti yargı sorgucunun ofisi, 26 Ocak'ta gerçekleşen helikopter kazasında hayatını kaybeden 9 kişinin otopsi raporları yayımlandı.

Amerika'nın Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu (NTSB) tarafından devam edilen çalışmaya göre, 26 Ocak'ta gerçekleşen helikopter kazasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. California bölgesindeki hava durumu araştırılıyor. Amerika'nın Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu'na göre Ara Zobayan isimli pilot'un kanında uyuşturucu veya alkol izine rastlanmadı. Yine Amerika'nın Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu'ndan yapılan bir diğer açıklama ise helikopterin motorunda da bir soruna karşılaşılmadı denildi.

Otopsi raporlarına göre Kobe Bryant'ın ölüm nedeni "Künt Travma"

Yapılan otopsi raporlarına göre bütün kurbanların ölüm nedeni "Künt travma" yani sert bir cisimle çarpışma sonucu ölüm olduğu söylendi. 17 sayfalık otopsi raporuna göre Kobe Bryant tek bir yerden ölümcül darbe almamış, birden fazla ölümcül darbe alarak hayatını kaybettiği açıklanıyor.

Kobe Bryant'ın 13 yaşındaki kızı Gianna'ya ait helikopterde 1 adet basketbol forması bulunduğu ortaya çıktı. Forma'nın önünde "Bryant 2" ve arkada "Mamba 2" yazıyordu.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/kobe-bryant-crash-helicopter-pilot-sober-autopsy-gianna-ara-zobayan-a9518131.html