Neden Apple?

Neden Apple ürünlerini kullanmalıyım? Çok mühim bir şey mi? Cevabı yazının devamında.

Neden Apple?

Fark Ettiyseniz İşinde Profesyonel Olanlar Genelde Apple Ürünü Kullanır Peki Neden ? Cevabı Yazımızda

Her ne kadar bazı kesimler için fiyatı çok uçuk olsa ve kağıt üzeri f/p ürünü olmayan bir cihaz gibi gelse de aslında Apple firması ürünlerinin kalitesinden ödün vermemektedir. 

Apple Ürünlerinin Artıları Nelerdir ?

1- Yazılım-Donanım Uyumu

Android cihazlara göre yazılım hafifliği ve donanımın bunun için ayarlanmış olması Apple'ın artılarında biri. Bu özelliği ile az miktarda RAM ile Androide nispeten daha iyi çalıştığını söyleyebilirim. Aynı anda bir sürü işi yapabildiğiniz cihazlar ile daha verimli bir iş hayatına ya da öğretim hayatına sahip olabilirsiniz.

2- Kalite

Elinizde tuttuğunuz bir Apple cihazının gerçekten kalitelii ve emek harcanmış olduğunu hissedebilirsiniz.

Apple Ürünlerinin Eksik Yanları Nelerdir ?

1- Fiyat

Fiyat konusunda rakip olduğu cihazlara göre yüksek bir fiyata sahip. Bu nedenle bazı kullanıcılar Appel ürünlerini alma konusunda tereddüt ediyorlar.

2- Yazılımsal Açıklar

Apple yazılımsal olarak bir sürü bug barındırmaktadır. Hatta bu buglar sayesinde bir zamanlar ünlülerin iCloud hesapları çalınmış, Siri ile telefon kilidi açılmış vb. olaylara neden olmuştur. 

Genel Değerlendirme

Eğer Apple ürünlerini almaya maddi durumunuz yetiyorsa kendinize bir Apple ekosistemi kurabilirsiniz. Apple ekosisteminiz ile bir çok işi daha hızlı ve pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Örnek olarak iPhone'nunuzda bulunan bir yazıyı kopyalayıp Macbook'unuza direkt yapıştırabilirsiniz. Air Drop ile belge, resim, video vb. ögeleri cihazlarınız arasında kolaylıkla transfer edebilirsiniz. iPhone'unuza gelen bir çağrıyı Macbook'unuz ile cevaplaya bilir ya da reddedebilirsiniz. Eğer bir yazarsanız iPad ekranınızı Macbook ile çift ekran olarak kullanabilirsiniz. 

Bu örnekler uzar gider. Yazının başında dediğim gibi Apple ürünleri bir f/p ürünü olmayabilir fakat kendi ekosistemi içinde alanının en iyisi diyebilirim.