Netflix: Dizilerde ve Filmlerde Sansür Olmayacak

Netflix’in Türkiye’den çekileceği iddiaları gündem dolaşıp duruyordu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin açıklama yaptı: “Aralarında Netflix, Digitürk, BluTV, puhutv gibi şirketlerinde bulunduğu 600’den fazla şirketin lisans ve izin başvurusunda bulundu.

Birkaç hafta önce Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Puhutv, BluTV, Netflix içeriklerine sansür getireceğine dair haberler çıkmıştı. RTÜK ve izleyiciler arasında bir tartışma ortamına sebep olmuştu.

Bu sansür iddiaları Netflix’in Türkiye pazarından çekileceğini düşündürmüştü. Twitter’dan birçok kişi Netflix’in Türkiye’den ayrılmasına karşı üzüntüsünü ve sinirini dile getirmişti. Netflix Türkiye, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile izleyicilerin yüzünü güldürdü.

Netflix Türkiye, “Benim sizi bırakmaya hiç niyetim yok… Söylentilere kulak asıp kendinizi lütfen üzmeyin!” mesajını paylaşarak kullanıcılarına samimi bir dille Türkiye pazarında kalacaklarını belirtti.

Netflix’ten Sansür İddialarına Yanıt

Netflix Türkiye, Twitterda bir kullanıcının sansür ile ilgili sorduğu soruya cevap verdi.

Netflix Türkiye: “Çocukları yaşlarına uygun olmayan içeriklerden korumak ekipçe önceliğimiz. Bunu yaparken senin istediğini özgürce izlemen de bizim için bir o kadar önemli. Ayrıca böyle bir taleple karşılaşmadık.” dedi.

Netflix: Türkiye’de ki Yatırımlarımızı Artıracağız.

Netflix, Türkiye’de 1.5 milyon üyeye sahibiz. Sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek’ dedi. 

İki hafta önce yazdığımız “Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Dünyanın En İşlek ve Kalabalık Havalimanları Açıklandı (Türkiye'de Listede)

Per Eyl 5 , 2019
The Africa Logistics, dünyanın iş anlamında en iyi havalimanlarının olduğu listeyi yayınladı. Listede ülkemizden şaşırtıcı bir havalimanı var üstelik yeni olmasına rağmen. The Africa Logistics, havalimanlarının iş açısından başarısını göz önüne aldığı bir liste yayınladı. Listede ‘bir de yeni olmasına rağmen sürpriz bir havalimanı yer alıyor’ ifadesi kullanıldı. Dünya’nın En […]

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: