Pandemi Zamanı Oyun Satışı Arttı!

Corona Virüs döneminde oyun satışları arttı. İşte detayları ve oyun önerileri.

Pandemi Zamanı Oyun Satışı Arttı!

Çin'in Wuhan kentinden tüm Dünya'ya yayılan Corona (COVID-19) virüsü nedeniyle bir çok kişi evlerine kapanmış durumda. Eve kapanmalar nedeniyle dizi ve film izlemelerinde artış yaşandığı gibi, oyun sektöründe de büyük bir artış yaşandı.

Tech Spot'ta yer alan habere göre pandemi günlerinde oyun satışları %11 artış gösterdi. Aynı haberde bulunan bilgiye göre, 31 Mart'ta sona eren 3 aylık dönemde, ABD video oyun endüstrisi toplam 10,86 Milyar Dolar gelir elde etti.

Eğer siz de bu pandemi döneminde evinizde oyun oynamak istiyorsanız 5 oyun önerisi;

1- Counter-Strike:Global Offensive

Kısaltmsı CS:GO olarak bilinen ve dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan CS:GO pandemi döneminde, anlık 1 Milyona aşkın oyuncusu ile rekor üzerine rekor kıran bir oyun. 

2- PUBG

Son zamanların tartışmasız en iddialı oyunlarından biri olan PUBG, PC'den sonra PlayStation ve Xbox'lara geldikten sonra telefonda da oynanabilen PUBG Mobile ile çok büyük bir kitleye sahip olmuştur. Oyunda 100'e yakın oyuncu bir adaya iner ve adada hayatta kalmaya çalışır.

3- GTA 5

Satışa sunulalı uzun zaman geçse bile oynamaktan sıkılmayacağınız bir oyun GTA 5, 21 Mayıs'a kadar ücretsiz oldu. Eğer hâlâ almadıysan https://www.epicgames.com adersinden ücretsiz bir şekilde alıp, oynamaya başlayabilirsin.

4- League of Legends

Yaygın adı LoL olarak bilinen League of Legends 2009 yılında Riot Games tarafından piyasaya sürüldü. Firmanın açıklamsına göre oyunun amacı beş güçlü şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı takım çalışmasına yönelik bir strateji oyunudur. 

5- Sniper Elite 4 

Serinin dördüncü oyunu olan Snipe Elite 4, 14 Şubat 2017'de Rebellion tarafından piyasaya sürüldü. Oyunun amacı serinin klasiği haline gelmiş yavaş çekim X-Ray Vision'la Nazi avlamaktır. Harita bakımından büyük olan oyun her görevini ayrı bir heyecan ile oyuncuya oynatmayı başarıyor. PC, PlayStation ve Xbox'ta bulunan oyunu hâlâ oynamadıysanız en kısa zamanda oynamanızı öneririm.