Twitter'da nasıl hesap açılır ?

Sıradaki hesap açma rehberi olarak bugünkü konuğumuz 2006'da yaşamımıza giren Twitter. Peki Twitter'da hesap nasıl açılır ? Cevabını yazının devamında adım adım sizlere anlattık.

Twitter'da nasıl hesap açılır ?

Twitter, kullanıcılarının 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" (Türkçede cıvıldama) adı verilen gönderiler yazılabildiği bir sosyal ağdır. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından Mart 2006'da oluşuturulup, Temmuz 2006'da kullanıma açıldı. 2013'te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve 'İnternetin SMS'i'  olarak tanımlandı. Mart 2016'da 310 Milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Peki bu sosyal medya ağında hesap açma işlemi hangi sıralar ile oluyor gelin onlara bir göz atalım;

Adım-1

İlk olarak buraya tıklayarak Twitter'ın kendi web sitesine gidiyoruz.

Adım-2

Daha sonra sitede sağ üst köşede bulunan 'Kaydol' tuşuna basıyoruz.

Adım-3

Karşımıza çıkan ekranda sırasıyla;

1- İsim-Soyisim'i giriyoruz (örn: Teknolod Deneme)

2- Cep Telefonu numaramızı ya da E-posta adresimizi giriyoruz (örn: 0532 *** ** ** ya da sa**********@*******.com)

Adım-4

Karşımıza çıkan ekrandaki "Twitter içeriğini web'de nerede gördüğünü takip et" bölümünü işaretleyip 'İlerle' butonuna tıklıyoruz..

Adım-5

Bu adımda karşımıza girmiş olduğumuz bilgiler (İsim-Soyisim ve Telefon/E-posta) gösteriliyor ve aşağıda "Kaydol" butonu bulunuyor. Kaydol butonuna bastığınızda Twitter'ın 'Hizmet Şartları'nı', 'Çerez Kullanımı' ve 'Gizlilik Politikası'nı' kabul etmiş oluyorsunuz.

Adım-6

Bu son adımda Twitter girmiş olduğunu Telefon numarasına ya da E-posta adresine bir 'Onay kodu' gönderiyor. Gönderilen o kodu girdikten sonra 'İleri' butonuna tıklıyorsunuz ve hesap kurulumunuz tamamlanıyor. Artık Twitter'ı kullanmaya başlayabilirsiniz.