Uzayda İşlenen İlk Suç: Astronot, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Eşinin Banka Hesaplarına Girdi

NASA, bir astronotun boşanmak üzere olduğu eşinin banka hesabına Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) eriştiği iddiasına soruşturma başlattı. Söz konusu olayın uzayda işlenmiş ilk suç olabileceği belirtiliyor.

NASA astronotu Anne McClain, altı aylık uzay görevi süresince kendisine boşanma davası açan Amerikalı eşi Summer Worden’ın banka hesabına girdiğini kabul etti. New York Times’a röportaj veren McClain, oğullarının vekaleti için eşinin hesabında yeterince parasının olup olmadığını kontrol etmek istediğini, fakat bunu kötü bir amaçla yapmadığını savundu.

McClain, sadece kadınların katılacağı uzay yürüyüşü hazırlıkları için altı ay boyunca uzayda kalmıştı.

Worden’ın, eşi McClain hakkında Federal Ticaret Komisyonu’na şikayeti sonrası, NASA Teftiş Kurulu inceleme başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Hava Kuvvetleri eski subayı Summer Worden, 2014’te evlendiği eşi McClain’den boşanmak için 2018’de dava açmıştı. Oğullarının vekaletini almak isteyen McClain boşanma davasından birkaç ay sonra ise uzaya gönderildi.

İki kadının boşanma davasının önümüzdeki ay sonuçlanması bekleniyor.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Xiaomi Redmi Note 8 Özellikleri Kesinleşti

Pts Ağu 26 , 2019
29 Ağustos’ta tanıtılması beklenen Redmi Note 8 özellikleri resmi olarak açıklandı. Note 8’in özellikleri ve görselleri bizzat kendi üretecisi tarafından internete sunuldu. 29 Ağustos 2019’da yapılacak olan lansmanda tanıtılması beklenen Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro adında iki farklı versiyonu tanıtılacak. Her iki modelde de damla çentik bulunuyor. […]

Ayrıca Bakınız

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: