WhatsApp’ın Dört Yeni Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp, aralarında parmak izi kilidide olduğu 4 yeni özelligi kullanıma sundu. Yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarına bölge bölge özellikleri sunmaya başladı.

1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp sonunda beklenen güncellemeyi yayınladı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına yeni bir WhatsApp dönemi başlatacakmış gibi gözüküyor. İsterseniz şu merakla beklenen 4 yeni özelliğe bakalım.

  • WhatsApp sonunda parmak izi özelliğini kullanıcılarına sunuyor.

WhatsApp bu güncelleme ile kullanıcılarının mesajlarını güvenlik altına alıyor. Kullanıcılar parmaklarını okutarak girecekler ve böylelikle başka birisi sizin WhatsApp mesajlarınızı okuyamayacaktır. Bu özellik WhatsApp’ın güvenligini ciddi derecede artıracağa benziyor.

  • WhatsApp sesli mesajları otomatik oynatacak

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu zamana kadar karşı taraftan gönderilen sesli mesajları manuel olarak oynatıyordu. Gelen güncelleme ile sesli mesajlar artık otomatik olarak ardı ardına oynatılacak.

  • WhatsApp’a Facebook etiketi

Son dönemlerde eski imajını kaybeden Facebook , imajını toparlayabilmesi için Instagram ve WhatsApp platformları ile Facebook’u ilişkilendirmeye çalışıyor. İlişkilendirmeyi yaptı. Bundan sonra WhatsApp’ta Facebook etiketi görülecek.

  • Sık sık iletilen mesajlar etiketi

Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları sahte mesajların yayılması için etkili bir yer haline geldi. Hal böyle olunca da geliştiriciler, sahte mesajların yayılmasını engellemek amacıyla yeni bir uygulamayı hizmete sunmaya başladı. Bu hizmetle birlikte bundan sonra iletilen mesajlarda yeni bir etiket bulunacak ve bu sayede kullanıcılar, bu mesajın çok sık iletildiğini anlayabilecekler.

Güncellemenin Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmiyor.

hayridatpınar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

WhatsApp'ta 'Para Transferi' Dönemi Başlıyor

Per Ağu 22 , 2019
Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıların birbirine para transferi etme özelliği üzerinde çalışıyor. Facebook zaten Messenger üzerinden para transferini hizmetini ABD’de kullanıma sunmuştu. WhatsApp, para transferi özelliğini ilk olarak Endonezya’da kullanıma sunacak.

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: